Pilne! Działka do sprzedania Kretowiny

sprzedaż • działka • inwestycyjna


warmińsko-mazurskie • Kretowiny


1 333 485 PLN
319 957 €
280 308 £
393 835 $
  • 29 633
45 zł
11 €
9 £
13 $
za m²

rynek wtórny

Dodaj do schowka    Kontakt

Kontakt telefoniczny: 608203459

Mamy do sprzedania działkę położoną w Kretowinach , gmina Morąg, nad jeziorem Narie.
Trochę formalności :
Działka oznaczona jest w rejestrze gruntów numerem 483 obręb Kretowiny i ma powierzchnię 2,9633 ha .
Uchwałą Rady Gminy Morąg numer XLVI/641/06 z dnia 26.04.2006 teren ten objęty zastał miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Oznaczony jest symbolem 10 UT i przeznaczony na realizację:
-obiektów hotelarskich,
-pensjonatów,
-obiektów usługowych,
-budynków gospodarczych itp.
Plan miejscowy dopuszcza podział tej działki na mniejsze o powierzchni ok.0.15 ha - można więc podzielić ją i sprzedać ( oczywiście z dużym zyskiem :- )
Działki tej nie dotyczy więc „dobra zmiana” czyli ustawa o ziemi rolnej z 2016r. i nie podlega ona jej ograniczeniom.
Działka jest uzbrojona w sieć wodociągową i kanalizacyjną- znajduje się ona przy drodze. Odległość do sieci elektrycznej to ok.200m
A teraz trochę mniej formalnie :
Położona jest ona nad samym brzegiem , w południowej części jeziora nad zatoką przy wsi Wilnowo. Długość linii brzegowej wynosi ok. 90 m . Cały teren na którym leży stanowi zamknięty kompleks o powierzchni ok. 40 ha ograniczony od północy i wschodu lasem, od zachodu jeziorem, a od południa drogą Morąg-Wilnowo( widać to bardzo ładnie na zdjęciach ). Nie szpeci go jeszcze żadna zabudowa ( jak np. na półwyspie Kretowiny ) i mam nadzieję że tak pozostanie. Kilkaset metrów na północ powstaje bardzo luksusowe centrum konferencyjne z przystanią jachtową . Po jej wybudowaniu działka na pewno zyska na wartości. Z drugiej strony znajduje się atrakcyjne gospodarstwo agroturystyczne z niewielką stadniną koni. Teren jest bardzo cichy, spokojny i przeuroczy.
Jezioro Narie to zupełnie oddzielny temat. Jeżeli ktoś bywał tutaj i zna to jezioro to nie muszę zachwalać, jeżeli ktoś nie zna to kilka słów .
Jest to jedno z najpiękniejszych jezior Warmii i Mazur o powierzchni ok. 1260 ha, głębokością w kilku miejscach ponad .40m, z wodą I klasy czystości, 19 wyspami i bardzo urozmaiconą linią brzegową . Całe jezioro objęte jest strefą ciszy, co oznacza, że nie wolno pływać po nim używając silników spalinowych. Latem jest to raj dla żaglarzy, nurków ( w Kretowinach jest kilka baz nurkowych) i wędkarzy, zimą dla miłośników bojerów, oraz, coraz częściej narciarzy biegowych. Wędkarzy jest chyba więcej niż latem a więc okazuje się, że oni mają tu najlepiej. Więcej informacji na pewno znajdziecie u Pana Googla.
W bieżącym roku ma być zakończona budowa drogi S8 na odcinku Miłomłyn-Olsztynek, w przyszłym Nidzca-Płońsk, oraz naszej lokalnej Małdyty- Morąg ; w najbliższym czasie odbędzie się remont drogi Morąg- Olsztyn, a więc dojazd z każdej strony będzie bardzo ułatwiony.
Z zawodu jestem geodetą i osobie która zdecyduje się na kupno zapewniam całkowitą obsługę geodezyjną związaną z ewentualną budową tj. wykonanie mapy do celów projektowych, wytyczenie, pomiar powykonawczy za atrakcyjną cenę 0 zł (oczywiście +Vat).

Kontakt tel. 608 203 459.Kontakt:
Kontakt telefoniczny
tel: 786123105

  • powierzchnia: 29633 m2
  • powierzchnia działki: 29633 m2
  • ogrodzenie: nie ogrodzona
  • dojazd: utwardzony

Dane kontaktowe

Zapytaj o ofertę    •    Podziel się    •    Dodaj do schowka    •    Zobacz schowek