Działka Ełk

wynajem • działka • inwestycyjna


warmińsko-mazurskie • Ełk


30 000 PLN
6 930 €
6 072 £
7 850 $
  • 34 998
1 zł
0 €
0 £
0 $
za m²

rynek wtórny

Dodaj do schowka    Kontakt


MA Nieruchomości prezentuje zupełnie wyjątkową ofertę terenu inwestycyjnego , zlokalizowanego w kwartale terenów przemysłowych Ełku , w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości wyposażonej w tory kolejowe linii normalnotorowej od południa, od północy tereny Agencji Mienia Wojskowego, a od strony wschodniej nieużytkowane tereny nad rzeką Ełk, z własną bocznicą kolejową .

W skład kompleksu, o łącznej powierzchni - 34.998,00 m 2 , wchodzą 2 działki , oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami komercyjnymi i urządzeniami , m.in. budowla wiaty, zasiek na węgiel oraz ATA. Nieruchomość położona jest w północno-wschodniej części miasta. Dojazd zapewniony jest drogą utwardzoną w części betonem, a w części asfaltem. Teren płaski , o regularnym kształcie. Wszystkie media miejskie: woda, prąd, kanalizacja.

Dla tego kwartału zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - EŁK - OBWODNICA PÓŁNOCNA ”, brzmi: Ze - tereny o wiodącej funkcji przyrodniczej, oraz 81U3 - tereny składów, usług i wytwórczości.
W obszarach oznaczonych symbolem U3, stanowiących tereny składów, usług i wytwórczości, obowiązują m.in. następujące ustalenia:
- dopuszcza się lokalizację budynków użytkowych, spełniających następujące warunki:
- maksymalna wysokość: 10 m;
- dopuszcza się lokalizację zadaszonych obiektów nie będących budynkami, o wysokości do 10 m;
- dopuszcza się lokalizację urządzeń technologicznych o wysokości do 10 m lub wyższych, jeżeli jest to niezbędne ze względów technologicznych lub ochrony środowiska;
- dopuszcza się prowadzenie nieuciążliwej działalności gospodarczej, w tym związanej z usługami transportowymi;
- dopuszcza się prowadzenie uciążliwej działalności gospodarczej, w tym związanej z usługami transportowymi, jeżeli w świetle definicji, o której mowa w § 4, punkt z), jedynymi znamionami uciążliwości takiej działalności są:
- budowa lub użytkowanie budynków magazynowych o powierzchni rzutu ponad 2000 m 2 ;
- budowa lub użytkowanie budynków produkcyjnych o powierzchni rzutu ponad 1000 m 2 ;
- zagospodarowanie i użytkowanie zespołów zabudowy przemysłowej o powierzchni ponad 1 ha;
- zagospodarowanie i użytkowanie zespołów zabudowy usługowej o powierzchni ponad 2 ha;
- świadczenie napraw samochodów w zakładach dysponujących nie więcej niż 6 stanowiskami.

Najbliższe otoczenie nieruchomości stanowią specjalistyczne zakłady przemysłowe, produkcyjne i usługowe. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości działa inna bocznica - która odgałęzia się w stacji Ełk Osobowa od toru nr 81 rozjazdem nr 601 w km 1,100 linii kolejowej nr 41 Ełk-Gołdap , z pełną infrastrukturą oraz zapleczem rozładunkowym, a do nieruchomości, która jest przedmiotem sprzedaży dochodzi bocznica kolejowa.

Teren stwarza perspektywiczne warunki rozwoju działalności nie tylko w branży drogowej - baza firm budowlanych wraz z bocznicą, magazyn i punkt składu materiału, ale również każdej innej gałęzi przemysłu ciężkiego i lekkiego (zakład produkcyjny, skład opału, skład materiałów budowlanych, i itd.).

Doskonała komunikacja - około 3 kilometrów od zjazdu z Obwodnicy Miasta - DK 16 , a niedługo również z trasy Via Baltica, stanowiącej korytarz transportowy Warszawa - Budzisko , stanowiącej rolę najważniejszego połączenia drogowego pomiędzy południem a północą Kontynentu - fragment drogi międzynarodowej E67 . Lokalizacja działki zapewnia bezkolizyjny dojazd do miasta.

Położenie nieruchomości jak również własna bocznica i ogromny plac dają ogromne możliwości przeładunku i składowania.

Czynsz - 30.000,00 zł - do negocjacji -
---
Ełk to trzecie co do wielkości miasto w północno - wschodniej części województwa warmińsko - mazurskiego. Ełk jest ważnym węzłem komunikacyjnym: drogowym ( DK 16 do granicy z Litwą - przejście graniczne w Budzisku i Ogrodnikach; i DK65 do granicy z Białorusią - przejście w Kuźnicy Białostockiej) i kolejowym (linie kolejowe: nr 38 Białystok-Bartoszyce, nr 41 Ełk-Olecko, nr 219 Ełk-Olsztyn, nr 223 Ełk-Czerwonka).

Tuż przy granicach administracyjnych Miasta będą przebiegały dwie trasy komunikacyjne: drogowa " Via Baltica " oraz kolejowa " Rail Baltica " - będące elementami transeuropejskiego korytarza transportowego łączącymi Warszawę, Kowno, Rygę, Tallinn oraz Helsinki.


Zapraszamy do zapoznania się z przedmiotową ofertą inwestycyjną. Zaś po więcej szczegółów dotyczących tej oferty zapraszamy osoby zainteresowane do składania pytań na adres: lub bezpośrednio dzwoniąc pod numer 503 12 12 13.
Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Daria Snoch (licencja nr: 21379)


  • powierzchnia: 34998 m2
  • powierzchnia działki: 34998 m2
  • ogrodzenie: ogrodzona

Dane kontaktowe

Zapytaj o ofertę    •    Podziel się    •    Dodaj do schowka    •    Zobacz schowek