sprzedaż • dom • wolnostojący


warmińsko-mazurskie • Ełk


1 434 000 PLN
333 721 €
285 492 £
370 130 $
  • 1 156
1 240 zł
289 €
247 £
320 $
za m²

11 pokoi i więcej • 5 łazienek • rynek wtórny

Dodaj do schowka    Kontakt


MA Nieruchomości prezentuje unikatowy obiekt inwestycyjny dostępny w Naszej ofercie, położony nad Jeziorem Łaśmiady , w urokliwej mazurskiej miejscowości Sajzy , gminie Ełk.

Nieruchomość , o powierzchni prawie 1,6000 ha , składa się z 2 działek (Nier. A i Nier. B), na których posadowione są liczne obiekty o funkcji, administracyjnej, biurowej, rekreacyjno - turystycznej, które są po częściowym remoncie.
Niektóre z tych budynków są na nowo wzniesione , a niektóre zostało gruntownie przearanżowane. Wszystkie zlokalizowane na nieruchomości zabudowania są obiektami szkoleniowo - wypoczynkowymi , które przez lata bardzo dobrze spełniały swoją podstawową rolę, czyniąc niekwestionowany wkład w rozwój nauki i kultury , a także na trwale wpisując się na kartach historii tej mazurskiej prowincji.

Nieruchomość zlokalizowana na obszarze o wysokich walorach turystycznych i krajobrazowych. Zgodnie z obowiązującym na tym terenie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania nieruchomość położona jest na terenach predestynowanych m.in. turystyczno - wypoczynkowo, zaś na terenach rolniczych - agroturystycznie .

Naturalne walory otoczenia wraz z lokalizacją, (1 2 minut jazdy samochodem od Miasta Ełk, sąsiedztwo Jez. Łaśmiady ), zapewniają spokój i pozwalają na większe poczucie intymności. Istotnym elementem całej nieruchomości jest zieleń . Dopełnia ona rozwiązania architektoniczne oraz doskonale współgra z otoczeniem już posadowionych budynków, czyniąc tą osadę miejscem przyjaznym , komfortowym i niezwykle rodzinnym .

Zabudowa Nieruchomości to przede wszystkim:

---- Na Nieruchomości A ----

1. Budynek główny ( Bud.A ), o 2 kondygnacjach nadziemnych, oraz 1 kondygnacji podziemnej, posiadający łącznik do drugiego budynku ( Bud.B ), w którym zlokalizowane są sale wykładowe, kuchnia i pomieszczenia stołówki, o powierzchni 956,00 m 2 . Budynek o konstrukcji murowanej, wzniesiony w latach przedwojennych, posiada wymienioną w całym obiekcie instalację elektryczną oraz stolarkę okienną . W budynku znajdują się następujące instalacje wewnętrzne: elektryczna, wodno - kanalizacyjna, centralnego ogrzewania - piece.
Parter budynku A to przede wszystkim pomieszczenia biurowe, kilka sal wykładowych, zaplecze sanitarne, łazienka, hall oraz zejście do piwnicy. Na piętrze Bud.A znajdują się: obszerny hall, przestronne sale wypoczynkowe. Ponadto obok tych zabudowań znajduje się budynek garażu ( Bud.C), wyposażony w 4 miejsca postojowe, po 17 m2 - każdy, oraz kilkanaście miejsc parkingowych przy budynku. Budynek ten posiada instalację elektryczną wewnętrzną, oraz poddasze.

2. 10 drewnianych domków letniskowych , o specyfice:
- 4 domki - 2 osobowe , składające się z: sypialni, pokoju z aneksem kuchennym, tarasu, o pow. 23 m 2 - każdy;
- 6 domków - 4 osobowych , składające się z: 2 sypialni, kuchni, tarasu o pow. 33,90 m 2 - każdy.

Domki letniskowe, to konstrukcja drewniana, szkieletowa, w których ściany wewnętrzne są pokryte płytami gipsowo - kartonowymi, zaś dach jest kryty blachą. Domki posiadają ponadto drewniane okna, instalację elektryczną. Domki są szczelnie zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Domki zlokalizowane są w dalszej części nieruchomości, tworząc swego rodzaju ośrodek w ośrodku. Dodatkowo tuż przy domkach znajduje się budynek sanitarny, murowany, wyposażony w 4 prysznice, 4 pomieszczenia w.c., oraz umywalki zewnętrzne.

4. Nieruchomość posiada ponadto działkę ( Nier.B ) z linią brzegową Jeziora Łaśmiady, na której to działce o pow. 800 m 2 , można wygospodarować wiele potrzebnych miejsc uprzyjemniających przebywania na niej. Prywatna plaża oraz pomosty , miejsca na kamienne ognisko, zakątek na przestronną altanę, to tylko niektóre pomysły na zagospodarowanie tej wyjątkowej działki.

Otoczenie zabudowań stanowią częściowo zagospodarowane tereny zielone, trawniki, żywopłoty, liczne drzewa, oraz drogi wewnętrzne, ciągi komunikacyjne, podjazdy dla samochodów, chodniki, parkingi. Jako, że cała nieruchomość jest okazała - 1,6000 ha - do zagospodarowania pozostaje jeszcze znaczny jej obszar, który wzorem nadmorskich Osad nad Bałtykiem , może zostać przystosowany do potrzeb wypoczywających tu gości. Teren jest płaski, a działka w kształcie regularnego prostokąta ( 192 m x74 m ) daje dużą swobodę w kształtowaniu przestrzeni i jego krajobrazu, jak np. możliwość wzniesienia budowli rekreacyjnych, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną czy nożną, plac zabaw dla dzieci oraz brodzik z fontanną.

Cała zabudowana nieruchomość jest uzbrojona w następujące media : elektryczna, wodno - kanalizacyjna, instalacja centralnego ogrzewania lokalnego - piece fizyczne.

Teren Ośrodka jest w całości ogrodzony , siatka na słupach stalowych. Teren nieruchomości jest w części utwardzony płytami żelbetowymi ( 507 m2) i płytami betonowymi chodnikowymi. Ponadto to teren zabudowań jest oświetlony - 6 słupów betonowych.

Dojazd do Nieruchomości odbywa się z lokalnej drogi asfaltowej.

Wydawać by się mogło, że rejon Mazur, to teren w całości już odkryty. Nic bardziej mylnego. Z uwagi na wielkie zainteresowanie centralnymi ośrodkami takimi jak: Mikołajki, czy Giżycko, to właśnie gmina Ełk i Jezioro Łaśmiady skutecznie przyciągają polskich i zagranicznych turystów w swoje progi. Liczne, jeszcze dzikie, szlaki pieszych wędrówek i rowerowych tras czekają na amatorów aktywnego spędzania czasu. Akwen Jeziora, o pow. prawie 960 ha , łączy się z takimi jeziorami jak: Ułówki i Straduńskie. Sajzy znajdują się na szlaku kajakowym rzeką Ełk . Jezioro posiada dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Łaśmiady są największym jeziorem ciągu rzeki Ełk i jednym z największych jezior w tym regionie.

Unikalność nie jedno ma imię, a w tym przypadku - są nimi na pewno:
TEREN pod dalszą ekspansję działalności turystycznej ( ośrodek, sala, eventy) przy Jeziorach, potężny BANK ZIEMI , której zaczyna być coraz mniej, LINIA BRZEGOWA mazurskiego jeziora, która jest najlepszą zachętą na aktywne spędzanie czasu .

Cena: 1434000 zł - do negocjacji

Ełk to trzecie co do wielkości miasto w północno - wschodniej części województwa warmińsko - mazurskiego. Ełk jest ważnym węzłem komunikacyjnym: drogowym (DK 16 do granicy z Litwą - przejście graniczne w Budzisku i Ogrodnikach; i DK 65 do granicy z Białorusią - przejście w Kuźnicy Białostockiej) i kolejowym (linie kolejowe: nr 38 Białystok-Bartoszyce, nr 41 Ełk-Olecko, nr 219 Ełk-Olsztyn, nr 223 Ełk-Czerwonka).
Tuż przy granicach administracyjnych Miasta będą przebiegały dwie trasy komunikacyjne: drogowa " Via Baltica " oraz kolejowa "Rail Baltica" - będące elementami transeuropejskiego korytarza transportowego łączącymi Warszawę, Kowno, Rygę, Tallinn oraz Helsinki.

Zapraszamy do zapoznania się z przedmiotową ofertą inwestycyjną; pełen wykaz budynków, powierzchni, dokumentów dostępny w Naszym Biurze. Zaś po więcej szczegółów dotyczących tej oferty zapraszamy osoby zainteresowane do składania pytań na adres:

lub bezpośrednio dzwoniąc pod numer tel. 503 12 12 13.

Kupując z Nami, Kupujesz Bezpiecznie.Pośrednik odpowiedzialny zawodowo za wykonanie umowy pośrednictwa: Daria Snoch (licencja nr: 21379)


  • powierzchnia: 1156 m2
  • powierzchnia działki: 15788 m2
  • liczba pięter w budynku: 1 piętrowy
  • liczba pokoi: 11 pokoi i więcej
  • liczba łazienek: 5 łazienek
  • ogrodzenie: ogrodzona
  • dojazd: asfaltowy
  • parking: garaż wolnostojący

Dane kontaktowe

Zapytaj o ofertę    •    Podziel się    •    Dodaj do schowka    •    Zobacz schowek