- Nieruchomości woj. Warmińsko-Mazurskie
Lokal Komercyjny lokal usługowy
- Pokoje1
- Łazienki-
- Powierzchnia 131.81m2
- Rodzaj Lokal usługowy
- Cena 1 499 000 PLN
- Miasto-
- Rok budowy1897
Opis szczegółowy
Unikatowa oferta sprzedaży wyjątkowej powierzchni lokalowej w obiekcie pełniącym dotąd funkcję prestiżowego butikowego hotelu. Znakomita lokalizacja w biznesowym śródmieściu Olsztyna. Olbrzymie możliwości podziału i aranżacji, miejsce wyróżniające się elegancją i dbałością o szczegóły. Okazja dla inwestorów prywatnych oraz firm otwartych na nowe możliwości.
LOKALIZACJA:
Obiekt położony przy ul. Dąbrowszczaków 28, uchodzącej za jedną z najładniejszych ulic w Olsztynie.
Idealne położenie dla inwestorów, turystów oraz miłośników Olsztyna - 800 m do Dworca Głównego, 400 m do Sądu Rejonowego i Okręgowego, 600 m do ratusza, 800 m do Starego Miasta, 1,5 km do najbliższego jeziora.
Atutem lokalizacji jest pełna miejska infrastruktura i dobra komunikacja z innymi częściami Olsztyna.
HISTORIA:
Przedwojenna, zabytkowa kamienica w stylu eklektycznym, wybudowana pierwotnie w latach 1895-97. Od 1920 r. przez siedem lat miał w niej siedzibę polski konsulat, a po 1945 r. – słynna restauracja Smakosz, która w latach 70. zmieniła nazwę na Pod Samowarem i stała się kultowym wśród olsztynian lokalem. W 2010 r. historyczny obiekt został odbudowany do celów turystycznych i rozrywkowych. W 2011 r. powstał tu ekskluzywny, czterogwiazdkowy Hotel Dyplomat wraz z restauracją.
BUDYNEK:
Jest to trzykondygnacyjny i w całości podpiwniczony budynek z użytkowanym poddaszem. Obiekt przyłączony do sieci MPEC. W budynku funkcjonują 2 nowoczesne i przestronne windy. Obiekt w pełni odtworzony według zaleceń konserwatorskich z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Elewacja z ozdobnymi detalami, wysokiej jakości stolarka okienna, przeszklony dach.
WNĘTRZE:
Wnętrza zarówno w lokalach, jak i częściach wspólnych zostały elegancko urządzone przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Luksusowy design i stylowe wykończenie sprawiają, że jest to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w mieście.
W obiekcie znajdują się biura oraz apartamenty, które obecni inwestorzy w części wykorzystują jako biura/kancelarie oraz pod usługi typu booking. Na czwartym piętrze oprócz największego apartamentu znajduje się tzw. sala biznesowa oraz gabinet urody. Na parterze hall z recepcją (do współużytkowania dla wszystkich współwłaścicieli).
LOKAL:
Powierzchnia na parterze: 108,82 m2 pomieszczeń wewnątrz budynku, następnie wewnętrzny dziedziniec / patio o pow. 93,74 m2 (istnieje możliwość zadaszenia tej powierzchni), za nim kolejne pomieszczenia w bryle budynku o pow. 23,05 m2. Istnieje możliwość kupna większej powierzchni, także pomieszczeń gastronomicznych w piwnicznej części. Do lokalu na wyłączność przynależą wykończone oraz w pełni zaaranżowane toalety (damska/męska/dla osób z niepełnosprawnościami - o pow. ok. 30 m2).
Lokal do tej pory wykorzystywany był jako sala konferencyjna oraz kawiarnia, dzięki przesuwnym ścianom można go łatwo dostosowywać do różnego rodzaju i wielkości eventów.
Komunikacja wewnętrzna - wejście z reprezentacyjnego hallu budynku (od ul. Dąbrowszczaków) oraz mniejsze wejście od strony ulicy Kajki.
Wszystko w pełni wykończone materiałami wysokiej jakości - ekskluzywna stolarka drzwiowa i okienna, drewniane podłogi oraz wykładzina w części konferencyjnej, drewniana sztukateria, multimedia, oświetlenie, system ppoż.
Lokal spełnia wszystkie najwyższe standardy przewidziane dla prowadzenia biura oraz każdej innej działalności usługowej.
Wysokość pomieszczeń pomiędzy 3,02m a 3,30m.
Lokal w pełni wyposażony wszelkie instalacje, media.
Oferta dotyczy powierzchni oznaczonej na rzucie jako pom. biznes. 0.03 i schodów.
MOŻLIWOŚCI:
Lokal multifunkcyjny - bez problemu możliwość dostosowania pod praktycznie każdą inną nieuciążliwą działalność np. kancelarie, medycyna, fitness, gastronomia, biura, handel itp.
Istnieje możliwość dokupienia sąsiadujących lokali, a także innych powierzchni, m.in. części gastronomicznej w piwnicach.
Lokal posiada funkcję lokalu użytkowego.
Dla lokalu założone podliczniki do indywidualnego rozliczenia prądu oraz wody.
Zasilenie w ciepło dla budynku przez MPEC.
Pełna własność bez obciążeń.
Sprzedaż z fakturą VAT. Zakup zwolniony z podatku VAT.
Więcej zdjęć na Adres www ukryty
POŚREDNIK:
Marlena Gwiazda, tel. XXXXX150
E-mail: Adres email ukryty
Licencja pośrednika 17492
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 § 1 Kodeksu Cywilnego.
Właścicielem ogłoszenia wraz z jej elementami jest NewHouse Łukasz Wróbel oraz podmioty współpracujące.
Wszelkie prawa są zastrzeżone, kopiowanie, rozpowszechnianie oraz korzystanie z niniejszych składowych materiałów ogłoszenia w jakikolwiek inny sposób wykraczający poza dozwolony użytek określony przepisami ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994, nr 24 poz. 83 z późn. zm.) bez zgody NewHouse Łukasz Wróbel lub podmiotów współpracujących jest zabronione i może stanowić podstawę odpowiedzialności cywilnej oraz karnej.
Niniejsze materiały stanowią tajemnicę firmy NewHouse Łukasz Wróbel lub podmiotów współpracujących w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.).
Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.
Oferta wysłana z programu dla biur nieruchomości ASARI CRM (Adres www ukryty)
Pokaż więcej
Szczegóły oferty
- Numer oferty w agencji: 433/6682/OOS
- Numer ogłoszenia w Szybko.pl: 15009035
- Liczba pokoi: 1
- Piętro: parter / 4
Cechy oferty
- System ogrzewania: Gazowe